#stastie #novyclanok #blogerka #budstastny #august #clanok #blog #lifelover #2018 #clanok2018

Ďakuj a plň si svoje sny!

streda, augusta 01, 2018


Čím staršia som, tým viac zisťujem, že život nie je prechádzka ružovou záhradou a myslím,
že asi každý mi dáte za pravdu.. Hoci som na tomto svete len 16 rokov, čoraz viac pociťujem problémy či už okolia alebo seba, no aj tak sa snažím dívať na svet z toho lepšieho hľadiska. Som vďačná za všetky pády i za skúsenosť, ktorú som získala za posledné roky. Cesta k lepšiemu životu je bližšia, pokiaľ vieme ďakovať. Ďakovať za rodinu, priateľov, strechu nad hlavou, za jedlo, za zdravie, lásku, jednoducho za každý jeden deň, či už bol dobrý alebo zlý. Nie je to len o tých dobrých dňoch, nie je to vždy len o úspechu a o dobrej nálade. Zlé dni sú tu na to, aby sme si z nich zobrali aspoň kúsok ponaučenia, a aby sme si vážili tie dobré.
   Viem, hovorí sa mi to omnoho ľahšie, keďže nie som ešte celkom odkázaná iba na seba a neprežila som toho toľko ako človek dajme tomu o 40 rokov starší, no aj tak vám chcem povedať, aby ste každý večer poďakovali za všetko, čo máte.. nie každý ma dokonalé zdravie alebo domov, do ktorého sa môže tešiť. Chcem, aby ste každý deň vstávali s úsmevom, že sa tešíte, akú skúsenosť vám nový deň prinesie, chcem, aby ste sa tešili z každého posunu vpred, chcem, aby ste si jedného dňa povedali, že ste hrdý na to, čo ste v živote dosiahli,nadobudli,chcem,aby ste boli nadšení z toho ako si plníte svoje sny. Jednoducho, aby ste boli šťastný, aj keď okolnosti nie sú úplne najlepšie..
Žijeme len raz a práve preto sa smejte koľko vládzete, vážte si čo máte, milujte, tešte sa, užívajte  si život!

                                        
Za poslednú dobu som si všimla,že v mojom šialenom svete sú dni, kedy mám chuť vyjsť kdesi na kopec a kričať najviac ako vládzem, jednoducho také,že mám veľmi dobrú náladu..no o pár dní sa to otočí a nasledujú moje smoliarske dni, čo znamená, že mám pocit, že sa mi zrúti svet, nič mi nevychádza a mám proste smolu..ale beriem to už tak, ako to je. Musia byť aj také dni a vždy si poviem, že to zvládnem a teším sa zas na tie lepšie. Máte to tak aj vy? Pokiaľ nie ste so sebou úplne spokojný, nezabúdajte, že každý deň máte možnosť sa stať lepším. Život nebol, nie je a ani nikdy nebude úplne dokonalý, preto je ľudské robiť chyby a hoci vám niekedy aj niečo nevyjde, nie je potrebné to hneď vzdávať. Ak v živote chceme niečo dosiahnuť musíme si samozrejme uvedomiť, že to nebude ľahké a že nás čaká mnoho možno aj nečakaných prekážok, no je dôležité sa nevzdať hneď po prvom či druhom neúspechu.. Treba bojovať, tak bojuj a nikdy sa nevzdávaj!

                                         

Zdroj obrázkov: Pinterest
(Pokiaľ sa vám v článku v prvom odseku objavuje príliš malé písmo, chcem sa vám ospravedlniť, ale nejde mi to napraviť..snáď to chápete)
Ďakujem za podporu!
 ♥ ♥ ♥

#stastie #novyclanok #blogerka #comarobistastnou #omne #stastna #budstastnyajty #marec #clanok #blog #lifelover #2018 #clanok2018

Čo ma robí šťastnou?

sobota, marca 17, 2018


Veľmi často sa zvyknem zamýšľať, čo ma vlastne robí šťastnou,prečo som šťastná,čo robím pre to,aby som bola šťastná. Tých vecí je pomerne dosť,ale mnohé z nich sú úplne maličkosti. V tomto článku by som sa o ne chcela s vami podeliť,tak poďme rovno na to!

Obľúbená hudba,dobré knihy,spánok,chutné jedlo,milujúca rodina,skvelí priatelia,ovocie,zelenina,sladkosti,dobré známky v škole,pekné oblečenie,pozitívne citáty,môj domov,výlety,cestovanie,nezabudnuteľné zážitky,smiech,ročné obdobia,slnko,dážď,kvety,dúha,keď sa zobudím do slnečného dňa,cvičenie,blog,vydarené fotky,úsmevy,objatia,horúci čaj,káva,uprataná izba,hebké deky,sviečky,písanie,čítanie,filmy,obľúbené seriály,pečenie,varenie,pochvala,pizza,jesenné prechádzky,kaviarne,reštaurácie,hudba na plné pecky,tancovanie,vydarený makeup,pekný outfit,každé nové ráno,spoznávanie nových ľudí,darčeky,obdarúvať druhých,vianoce,prázdniny,víkendy,keď si môžem dlhšie pospať,prespačky s kamarátkami,rozhovory s priateľmi a rodinou,nákupy,korčuľovanie,jóga,ďakovanie,pomáhanie druhým,ciele,pekné sny,predstavovanie budúcnosti,pozitívnejšie myslenie,optimizmus,komentáre od čítateľov,každé sledovanie na blogu od vás,nová kozmetika,zmrzlinový pohár,chaty,fotky z detstva,momentky,piknik,čas strávený s ľudmi,ktorých mám rada,obľúbené rozprávky z detstva,keď zažijem pekný a produktívny deň,zábava s kamarátmi,keď sú šťastní ľudia,na ktorých mi záleží,keď dostanem milý kompliment,keď sa na mňa niekto usmeje,keď nepodľahnem neúspechu,keď idem spať s vďačnosťou za úžasný deň,koláče a torty so želatínou,kreslenie,plánovanie,neplánované výlety,pekné prostredie,čerstvý vzduch v lese,oddych po namáhavom dni,keď si privstanem skôr,aj keď nemusím,vlastne aj láska,piatky,sobotné rána,koniec vyučovania,večerné volanie s kamarátmi,pinterest,stanovačky,oslavy,keď hrá v rádiu moja obľúbená pesnička,..
A čo robí šťastnými vás? :)

Ako bojovať proti stresu alebo ako byť pozitívnejší?

sobota, marca 03, 2018

Práve teraz by som sa síce mala viac venovať škole a učeniu ako blogu,pretože každý deň samé písomky,takže veľa učenia,ale tak každý si tým musíme prejsť. Odskočila som si od učenia,pretože ma napadol celkom dobrý nápad na článok. Vôbec by som na seba nepovedala,že o tomto budem niekedy písať,keďže ja sama o sebe som veľký stresar,ale tak predsa len je pravda,že v poslednej dobe viem,čo spraviť,aby som nemala toľký stres a dokážem  sa s ním trocha popasovať,aby som aspoň bola kľudnejšia a mala lepší pocit...Preto som spísala niekoľko tipov ako bojovať proti stresu,kedže istotne mávate také stresové dni i vy...
Pevne dúfam,že vám tento článok aspoň troška pomôže, a že si z neho niečo zoberiete. Je dosť možné,že mnohé veci praktikujete aj vy,aby ste predišli stresovým situáciám.
Spravujte svoj čas
Je fajn spraviť si krátky(alebo aj dlhý) TO-DO list,v ktorom si napíšete čo chcete v daný deň splniť.Počas dňa sa snažte o to,aby sa vám podarilo čo najviac toho,čo ste si naplánovali.Na konci dňa si už len zafajknete čo ste splnili a čo nie. Pokiaľ budete mať väčšinu vecí splnenú,bude to skvelý pocit. Ja veľmi rada praktikujem takýto tip organizácie,kde sa mi odburáva stres.
Pripravte sa na nasledujúci deň
Využite aspoň 10-20 minút z vášho večera na to,aby ste sa pripravili na nasledobný deň. Pripravte si napríklad jedlo do školy alebo do práce,aby ste sa s tým nemuseli zaťažovať ráno. Taktiež je úplne super,keď si nachystáte váš outfit ešte večer,pretože istotne každá z nás poznáme ako to dopadne,keď ráno stojíme pred skriňou s vedomím,že si nemáme čo obliecť a čas beží. Dohodnite si schôdzku s priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi,s ktorými rady trávite čas a je vám s nimi veselo. Potom budete mať už od rána lepšiu náladu,lebo sa budete tešiť,že sa s nimi stretnete a porozprávate,prípadne zájdete na dobrý obed/večeru.
Tešte sa z maličkostí
Niekto sa na vás usmial pri ceste do školy/práce? Niekto vám poprial pekný deň? Niekto vás objal? Dostali ste dobrú známku? Ozval sa vám priateľ,s ktorým sa nevídate často? Boli ste sa najesť vo vašej obľúbenej reštaurácií? Mali ste šťastie,že vás učiteľka nevyvolala na odpoveď? Toto všetko sú dôvody,z ktorých by sme sa mali veľmi tešiť,preto je fajn,keď si uvedomíme,aké maličkosti sme počas dňa zažili a aké šťastie sme mali.
Pohybujte sa
Cvičenie či obyčajná prechádzka v prírode nás dokáže dostať do pozitívnejšej nálady a navyše zmierňuje pocit stresu. Po dobrom odmakanom tréningu,cvičení ale i prechádzke máme skvelý pocit z toho,že pre seba a svoje zdravie robíme niečo dobré a užitočné a veľmi nás to teší. Len si treba nájsť motiváciu a čas kedy sa vám cvičí najlepšie. Pokiaľ ale nieste taký tip,ktorý dokáže vytrvať v cvičení, je mnoho iných variánt pri ktorých sa dá pohybovať. Ak ale budete celý deň sedieť na zadku a pozerať do telefónu,nečakajte,že sa váš stres pominie.
Často sa smejte
Smiech,smiech,smiech..vraj predĺžuje život,ale dokáže nám neskutočne spríjemniť deň. Pre mňa neexistuje deň,kedy by som sa poriadne nezasmiala. Samozrejme sú aj situácie a ťažké chvíle,kedy nám proste do smiechu naozaj nie je,ale pomáha nám lepšie zvládnuť psychickú bolesť. Taktiež dokáže znížiť hladinu stresových hormónov a zlepšuje aj imunitné zdravie.
Buďte vďační
Každý večer poďakujte za všetko čo sa vám počas dňa stalo. Treba ďakovať aj za to,že máte rodinu i priateľov,ktorí stoja pri vás a pomáhajú vám. Nesmieme zabudnúť ďakovať za strechu nad hlavou, za jedlo, oblečenie,pretože nie každý má takéto šťastie a nemôže mať to,čo my berieme ako samozrejmosť. Nič by sme nemali brať ako samozrejmé,pretože kedykoľvek o to môžeme prísť a až vtedy si uvedomíme hodnotu toho,čo už tu nie je...
Spánok
Nepoznám človeka,ktorý by nemal rad spánok. Ja som vždy mala rada spánok,proste som sa narodila pre spánok. Na jednej strane som za to rada,no na druhej sa za to nemám rada,pretože na miesto toho,aby som čas využila nejako užitočnejšie,si proste ľahnem a spím. Ale má to aj svoje dobré stránky..pri spánku zabudnete na všetky svoje problémy a dokážete mať aj veľmi pekné pozitívne sny. Plnia sa vám sny,ktoré sa vám snívavajú? Mne sa ich už niekoľko splnilo.. mám veľmi reálne sny,no niekedy sa mi snívajú fakt blbosti :D . No teraz som trošku odbočila od témy,ale poďme späť. Cez noc si treba dopriať aspoň 8 hodín spánku. Ja sa na seba neskutočne hnevám,keď si poviem,že idem spať o 10 a nakoniec som hore aj do polnoci a ráno som úplne zúfalá,pretože sa mi naozaj nechce vstávať. Predsa len je niečo iné,keď idem spať o 10 a ráno vstávam viac v pohode ako keď idem o 12 alebo neskôr. Však to poznáte,no nie? Určite mi napíšte o koľkej chodíte spávať vy.
Hudba
Hudba z vás dokáže vysať!negatívnu energiu,ale najmä ten stres. Pokiaľ mám nejaký stresujúci deň,hrozne mi pomôže,keď si zapnem hudbu na plné pecky a spievam si ako blázon :D. Deň bez hudby si absolútne neviem predstaviť. Hneď ráno ako vstanem si pustím hudbu,aby mi hneď zrána pozdvihla náladu. Myslím,že každý z nás rieši stres práve hudbou,pretože lepší liek jednoznačne neexistuje!

Poznáte aj vy nejaké rady či tipy ako odbúrať stres? 

Zdroj fotiek: Pinterest

RECENZIA: bambucké maslo a manna mydlá

štvrtok, februára 22, 2018Ahojte drahí čítatelia! V januári som mala meniny a ako darček som dostala mydielká od prírodnej kozmetiky manna. Veľmi som sa z nich tešila aj preto,lebo bolo pre mňa jasné,že po ich otestovaní  napíšem o nich článok. Sú to ručne vysokokvalitné,vyrábané produkty,ktoré majú niekoľko funkcií. Slúžia napríklad ako sprchový gél,šampón či balzam na vlasy. Okrem mydiel som dostala aj bambucké maslo,ktoré má taktiež super účinky,ale to sa dozviete už o chvíľu. Tak poďme na to ! :)

Začnem COCO mydlom s čokoládou a mätou.
Do tohto mydla je pridaný len kakaový prášok a mätový esenciálny olej. Ja toto mydlo používam najmä na odličovanie. Mydlo dobre pení a po odlíčení je pleť jemná a hebká na dotyk. Taktiež nesmiem zabudnúť podotknúť,že je 100% vegan. Čo sa týka vône,budem úprimná. Mne sa tá vôňa moc nepáči a popravde mi to príde tak,že ani moc nevonia,ale tak 100 ľudí 100 chutí. Každopádne toto mydielko je super produkt na každodenné používanie.

Ďalej tu mám COCO levandulové mydlo. Toto mydlo je zmesou kokosového oleja, organického ghanskéko bambuckého masla a ľevandulového esenciálneho oleja. Kedže toto mydlo obsahuje kokosový olej neskutočne pení /dokonca ešte viacej ako to čokoládové mydlo/. Má jemnú levanduľovú vôňu,upokojujúce účinky a oleje,ktoré vyživujú a hydratujú pokožku a pleť nevysúša. Aj toto mydlo je 100% vegan a pri oboch mydlách je dôležité spomenúť,aby ste dávali pozor na okolie očí,pretože môžu spôsobiť podráždenie očí.A ako posledný produkt tu máme bambucké maslo. Toto maslo dodáva pocit sviežosti,je hydratačné a má liečivé účinky. Nemá žiadnu špecifickú vôňu. Je skvelým pomocníkom pri liečbe akné alebo je ho skvelé použiť aj pri popáleninách či poštipnutí hmyzom. Má pevnú konzistenciu,takže sa ťažšie zapracuváva do pleti,ale keď si ho pred nanesením na pokožku zahrejete v dlaniach,bude sa omnoho lepšie rozotierať. Ja toto maslo používam na pleť po vyčistení mydlom,ale skúšala som ho už použiť aj ako masku na končeky vlasov. Vlasy boli po umytí hebké a lesklé. Toto maslo ma neskutočne veľa možností použitia,môžete ho použiť ako telové mlieko,balzám na pery,krém na ruky,proti svrbeniu či na popraskanú pokožku. Taktiež má prirodzené vlastnosti podporujúce ochranu pokožky proti slnečnému žiareniu /SPF4/,chráni pokožku,vlasy a vlasovú pokožku pred škodlivými lúčmi. No je to hotový zázrak!Máte s týmito produktami nejakú skúsenosť alebo niektorí vlastníte? Určite mi to napíšte do komentára,ja si to veľmi rada prečítam :) .

#februar #fakty #novyclanok #faktyomne #20faktov

20 náhodných faktov o mne

utorok, februára 20, 2018

1.Študujem na obchodnej akadémií

2.Moje obľúbené farby sú čierna,biela a sivá,ale kedysi som mala veľmi rada aj tyrkysovú/mentolovú farbu.
3.Neznášam bielu čokoládu..pokiaľ je horká,mliečna proste hoci aká,ale nie biela.
4.Milujem syry,najmä hermelín a mozzarelu,ale v poslednej dobe obľubujem aj cottage syr.
5.Mám fóbiu z pavúkov a zo zubára,keď vidím pavúka,hneď kričím akoby šlo o život.
6.Moje znamenie je lev
7.Nosím okuliare/šošovky Najskôr som mala len okuliare,ale kedže si myslím,že mi moc nepristanú,vymenila som ich za šošovky a okuliare nosím len výnimočne.
8. Milujem spánok a myslím,že istotne nie som jediná..okrem toho,že spím v noci vždy si nájdem čas,aby som si pospala aj počas dňa. Síce je to celkom strata času,ale keď ono to už je u mňa automatika :b .
9. Veľmi rada čítam knihy najmä motivačné a sem-tam si prečítam aj nejaký ten román.
10. Z hudby najviac počúvam pop a rap 
11.Nenávidím,keď si niekto puká kosti a niektorí ľudia mi tým robia napriek,pretože vedia,že ma to proste vytáča :( :D .
12.Takmer vždy meškám. Zvykla som kedysi chodievať vždy na čas,ale tomu už je nejakú tu dobu koniec.
13.Zbožňujem rúže vo vínovej farbe
14.Najradšej pijem čaje alebo 100%-né džúse a pomarančový je proste život,mňammm.
15.Mám silno hnedé vlasy,síce som si pred pár dňami dala ombré tak trochu na blond,ale som bruneta :) .
16.Som neskutočne závislá na citátoch viac ako polovicu z mojej galérie tvoria citáty a najmä motivačné citáty.
17.Jedlo bez ovocia a zeleniny pre mňa akoby ani nebolo jedlo,som proste neskutočný milovník ovocia a zeleniny.
18.Mám strach z výšok
19.Snažím sa myslieť pozitívne,no aj tak som zväčša realista a občas dokážem byť aj úplny pesimista.
20.Milujem pizzu a obložené francúzske bagety

Ďakujem za prečítanie článku 
Zdroj fotiek: PinterestMôj playlist

sobota, februára 17, 2018

Ahojte drahí čítatelia! Dnes vám ukážem zopár pesničiek z môjho playlistu,ktoré v poslednej dobe počúvam fakt že často aj napriek tomu,že niektoré sú skôr také letnejšie,ale či je leto alebo zima skvelo pozdvihnú náladu a to je hlavné :) . Musím povedať,že vôbec nebolo jednoduché vybrať len pár pesničiek,kedže ich počúvam neúrekom,ale nejak som sa teda posnažila. Snáď sa vám pesničky budú páčiť,ale som presvedčená,že niektoré istotne budete poznať a možno aj vy ich máte alebo ste niekedy mali vo svojom playliste.

1.G-Eazy & Kehlani - Good life - táto pesnička je z filmu Rýchlo a zbesilo 8 a je to naozaj pecka! Pokiaľ ste ten film nevideli,určite si ho pozrite,pretože stojí za to ho vidieť. Ja som naň bola v kine a film aj tá pesnička ma veľmi zaujali.

2. Martin Garrix & Dua Lipa - Scared to be lonely

3. Jonas Blue - Mama ft. William Singe

4. Axwell & Ingrosso - More than you know - tento song bol jeden z veľkých letných hitov,takže predpokladám,že ho mnoho z vás pozná.

5. ZAYN - Dusk Till Dawn ft. Sia

6. Luis Fonci,Demi Lovato - Échame La Culpa

7. Kygo,Selena Gomez - It Ain’t Me

8. Camila Cabello - Havana ft. Young Thug

9. Sia - The Greatest

10. Post Malone - Rockstar ft. 21 Savage
Ďakujem,za prečítanie článku a majte pekný deň 🖤.


MÔJ ROK 2017

sobota, februára 03, 2018

Bol to jeden z najkrajších,najlepších,najspomienkovejších,najradostnejších,najveselejších,najzábavnejších rokov doposiaľ a predovšetkým NEZABUDNUTEĽNÝ ako každý iný. Hoci sa nezačal úplne podľa mojich predstáv a bol to hádam najťažší rok,aký som kedy prežila,snažila som sa,si ho užiť čo najviac a naplno a myslím,že sa mi to na 90% podarilo. Splnilo sa mi mnoho mojich cieľov a snov,hoci som si to ani neuvedomovala. Počas tohto roka som zažila nesmierne veľa pádov a nie veľmi pekných chvíľ,ale aj napriek tomu som sa vždy snažila ísť ďalej bez ohľadu na to,aké to bolo ťažké. Naučila som sa,že si mám vážiť každý prítomný okamih,všetkých ľudí,ktorí to so mnou vydržali aj vtedy,keď som zrovna nemala dobré obdobie alebo keď som bola bez nálady,svoju rodinu,ktorá robí všetko pre to,aby som sa mala dobre a taktiež svojich najlepších kamarátov,bez ktorých by som bola stratená a nebrať nič ako samozrejmosť!! Časom som si uvedomila aj to,že mnoho vecí a rozhodnutí,ktoré som urobila,neboli správne a k mnohým ľuďom som sa správala naozaj nespravodlivo a nepekne. No späť sa to vrátit nedá,ale dosť som sa z toho poučila. Veľké ĎAKUJEM za tento skvelý rok aj za skvelých ľudí,ktorých som počas neho spoznala! ĎAKUJEM aj rodine,kamarátom..veď vy viete,ktorí ste to.
Všetkým mojim ľuďom,ale i neprajníkom a závistlivcom chcem popriať perfiš rok 2018,nech je stokrát lepší,než ten predošlí,ale aj o niečo horší ako budúci! 🖤